Hoppa till sidans innehåll

Sprint-KM torsdag 19/4

18 APR 2012 12:56
Imorgon är det dags för OLGY:s sprint-KM. Här kommer tävlingsinformation och startlista...
  • Skapad: 18 APR 2012 12:56

Avfärd              OLGY kl. 14:30

Tävlingen          Avgörs på två olika sprintbanor där sammanlagd tid räknas.

Bana 1             Brickebacken. Skala 1:3500. Bostadsområde. Banlängd 2000m.

Bana 2             Universitetet. Skala 1:4000. Park och universitetsmiljö. Banlängd 3300m.

Startgrupper     Två startgrupper där banorna springs i olika ordning.

Transport          Löpare transporterar sig själva ca 1km mellan de olika sprintbanorna.

Starttider          Första starttid kl. 15:30 samt 60 minuter senare på nästa sprintbana.

Tidtagning        Sker med SportIdent.

 

 

Startlista - Herrar (20)







Bricka  Namn                         Klubb                    Brickebacken Universitetet



2000m 3300m





33333 Oskar Ek-Larsson             SNO                       00:00 01:00:00
930703 Ludvig Eriksson              OLGY Hallsberg     01:00 01:01:00
930322 Jonathan Andersson           OLGY Hallsberg       02:00 01:02:00
950823 Jens Rönnols                 OLGY Hallsberg            03:00 01:03:00
950119 Johan Ek-Larsson            OLGY Hallsberg            04:00 01:04:00
950930 Jonathan Karlsson            OLGY Hallsberg            05:00 01:05:00
940801 Niklas Gustafsson            OLGY Hallsberg            06:00 01:06:00
930305 Johan Forsgren               OLGY Hallsberg            07:00 01:07:00
256496 Sebastian Agerhäll           OLGY Hallsberg            08:00 01:08:00
940403 Leif Svensson                OLGY Hallsberg         01:00:00 00:00
352265 Gustav Hindér                OLGY Hallsberg         01:01:00 01:00
940226 Erik Lindgren                OLGY Hallsberg         01:02:00 02:00
930220 Simon Skogman                OLGY Hallsberg         01:03:00 03:00
951891 Erik Berzell                 OLGY Hallsberg         01:04:00 04:00
553457 Johan Vavrys              OLGY Hallsberg         01:05:00 05:00
22222 Conor Short                  OK Tisaren             01:06:00 06:00
886716 Michal Hubacek               OLGY Hallsberg         01:07:00 07:00
940316 Kasper Westman               OLGY Hallsberg         01:08:00 08:00
940204 Jonte Aronsson               OLGY Hallsberg         01:09:00 09:00
11111 Amadeus Hansson              Gotlands Bro OK        01:10:00 10:00





Startlista - Damer (10)







Bricka  Namn                         Klubb                    Brickebacken Universitetet



2000m 3300m





920310 Karin Gustafsson             OLGY Hallsberg            09:00 01:09:00
202319 Josefin Wallenhammar OLGY Hallsberg            10:00 01:10:00
920702 Julia Lauri                  OLGY Hallsberg           11:00 01:11:00
930301 Anna Linde                   OLGY Hallsberg          12:00 01:12:00
930622 Lina Lång                    OLGY Hallsberg             01:11:00 11:00
953804 Malin Widén                  OLGY Hallsberg             01:12:00 12:00
940430 Amanda Jakobsson             OLGY Hallsberg         01:13:00 13:00
241136 Tove Forshällen              OLGY Hallsberg         01:14:00 14:00
951919 Sanna Skoog                  OLGY Hallsberg       01:15:00 15:00
940208 Natalie Rygh                 OLGY Hallsberg         01:16:00 16:00
Startlista - Herrar (20)
Brickebacken Universitetet
2000 meter 3300 meter
Bricka  Namn                         Starttid (min) Starttid (min)
33333 Oskar Ek-Larsson             0 60
930703 Ludvig Eriksson              1 61
930322 Jonathan Andersson           2 62
950823 Jens Rönnols                 3 63
950119 Johan Ek-Larsson            4 64
950930 Jonathan Karlsson            5 65
940801 Niklas Gustafsson            6 66
930305 Johan Forsgren               7 67
256496 Sebastian Agerhäll           8 68
940403 Leif Svensson                60 0
352265 Gustav Hindér                61 1
940226 Erik Lindgren                62 2
930220 Simon Skogman                63 3
951891 Erik Berzell                 64 4
553457 Johan Vavrys              65 5
22222 Conor Short                  66 6
886716 Michal Hubacek               67 7
940316 Kasper Westman               68 8
940204 Jonte Aronsson               69 9
11111 Amadeus Hansson              70 10
Startlista - Damer (10)
Brickebacken Universitetet
2000 meter 3300 meter
Bricka  Namn                         Starttid (min) Starttid (min)
920310 Karin Gustafsson             9 69
202319 Josefin Wallenhammar 10 70
920702 Julia Lauri                  11 71
930301 Anna Linde                   12 72
930622 Lina Lång                    71 11
953804 Malin Widén                  72 12
940430 Amanda Jakobsson             73 13
241136 Tove Forshällen              74 14
951919 Sanna Skoog                 75 15
940208 Natalie Rygh                 76 16
Skribent: Anders Holm

Alleskolan   

 

 


 

Postadress:
Alleskolans IF - Skolidrott
V. Storgatan 5A
69430 Hallsberg

Besöksadress:
V. Storgatan 5A
69430 Hallsberg

Kontakt:
Tel: 0704163675
E-post: orienteringsgymnasie...

Se all info